flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Комунікаційна стратегія Чернівецького районного суду Вінницької області на 2023 – 2026 роки

«СХВАЛЕНО»                                            «ЗАТВЕРДЖЕНО»  «25»  «08» «2023»

Зборами суддів                                            наказ Голови Чернівецького районного суду

Чернівецького  районного суду                 від «25» «08» 2023 № 21/01-12

 «25» «08» 2023                               _______________________  Лариса ЦИМБАЛЮК

 

                                      КОМУНІКАЦІЙНА СТРАТЕГІЯ

ЧЕРНІВЕЦЬКОГО РАЙОННОГО СУДУ ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

                                      НА 2023 – 2026 р. р.

 

Комунікаційна стратегія суду складається з сукупності комунікаційних засобів, методів, прийомів і технік, які сприятимуть наданню об’єктивної інформації про діяльність суду й суддів, налагодженню постійного зацікавленого діалогу з суспільством, забезпеченню незалежності судової влади, гарантуванню законності та правопорядку, здійсненню об’єктивного й неупередженого правосуддя, а також наближенню українського судочинства до європейських стандартів, формуванню позитивного іміджу суду, судової системи України в суспільстві.

Налагодження зовнішньої та внутрішньої комунікації органами судової влади – одне з найважливіших завдань, що прямо випливає з необхідності розвитку суспільної правосвідомості.

Стратегія комунікаційної діяльності Чернівецького районного суду є основним документом для здійснення зовнішньої та внутрішньої комунікацій на регіональному рівні, включає в себе сукупність  комунікативних засобів, методів, прийомів і технік, покликаних надати об’єктивну інформацію про діяльність суду і суддів, налагодити постійний зацікавлений діалог з суспільством в інтересах забезпечення незалежності судової влади, гарантування законності та правопорядку, здійснення об’єктивного і неупередженого правосуддя.

Стратегія розроблена на основі Концепції комунікації судової влади України.

Зміст і структура комунікаційної стратегії визначається цілями правосуддя та завданнями суду і ґрунтується на нормах Конституції України, Законів України «Про судоустрій і статус суддів», «Про доступ до публічної інформації», «Кодексу суддівської етики», Мадридських принципах щодо зв’язку між засобами масової інформації та суддівською незалежністю, інших національних і міжнародних актах, що регулюють діяльність судовоъ системи.

         Метою комунікаційної стратегії  є зміцнення довіри та поваги громадян до Чернівецького районного суду шляхом системної і систематичної роботи з формування у них впевненості в справедливості, неупередженості, чесн6ості працівників суду та законність судових рішень.

Рівень довіри громадськості до судової влади залежить насамперед від ступеня прозорості судової системи, адже судова система та кожен суддя особисто мають відповідати вимогам відкритості й прозорості в усіх діях, які ними вчиняються. Власне, йдеться про інформаційну відкритість органів судової влади. Для громадян важливо, щоб інформація, яку вони отримують в суді, була доступною, повною та зрозумілою.

Чернівецький районний суд має певний досвід здійснення внутрішньої і зовнішньої комунікаційної діяльності. Це стало можливим завдяки впровадженню сучасних інформаційних технологій, ефективному управлінню апаратом суду та донесенням інформації про діяльність суду до громадськості через веб-сторінку Чернівецького районного суду, розміщену на сайті веб-порталу «Судова влада України», сторінку суду на «Facebook», надання якісних та професійних судових послуг громадянам.

Зокрема, у приміщенні суду розміщено інформаційні стенди, за допомогою яких відвідувачі мають можливість ознайомитись з переліком справ, призначених до розгляду, зразками документів, ставками судового збору, платіжними реквізитами, графіком особистого прийому громадян та оголошеннями.

Так, до виконання обов'язків з охорони громадського порядку в Чернівецькому районному суді приступили співробітники Територіального управління Служби судової охорони у Вінницькій області.

Служба судової охорони є державним органом у системі правосуддя для забезпечення охорони, підтримання громадського порядку в суді та  має на меті перш за все створення сприятливих умов для безпечного проведення судових засідань та перебування відвідувачів в приміщенні суду. 

Прийом громадян здійснюється щоденно. Протягом усього робочого дня сторони судового процесу мають змогу отримати копії судових рішень, ознайомитись із матеріалами судових справ, отримати виконавчі листи тощо.

Для безперешкодного доступу осіб з інвалідністю та маломобільних груп населення до приміщень суду,приміщення суду обладнані таблицями Брайля, є контрастне маркування сходів,.

Зазначеним виконана частина третя статті 7 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» - забезпечена доступність правосуддя для кожної особи в порядку, встановленому Конституцією та законами України.

Усе вище перераховане забезпечує доступ до правосуддя, покращує умови перебування громадян у приміщенні суду.

Безперебійне функціонування офіційної веб – сторінки суду, дає можливість  доступу громадянам до основної інформації про діяльність суду (новини суду, виклики до суду осіб, графік прийому керівництва, оголошення конкурсу на зайняття вакантних посад, форма для електронного інформаційного запиту на отримання публічної інформації, оголошення про виклик особи зареєстроване місце проживання (перебування), місцезнаходження чи місце роботи якої невідоме, зразки документів тощо).

Чернівецький районний суд демонструє відкритість своєї роботи, веде планову та системну комунікаційну діяльність у двох напрямках:

         Внутрішній - робота з суддями та працівниками апарату суду щодо вдосконалення їх професійних і комунікативних навиків, облаштування приміщення суду з метою забезпечення його інформаційної насиченості, підвищення комфортності для відвідувачів і роботи працівників суду;

Зовнішній - інформування про роботу суду, просвітницька діяльність, налагодження постійного зацікавленого діалогу з громадськістю щодо посилення довіри громадян до судової гілки влади.

 

                       Цільові аудиторії суду

Відповідно до цілей та актуальних проблем Чернівецького районного суду, цільовими аудиторіями є:

Внутрішні:

Зовнішні:

 

         Засобами досягнення зазначеної мети є:

 

 

Основні цілі комунікаційної стратегії:

 

 

         Стан зв’язків з громадськістю суду

 

 

-   Проведення  тренінгів спілкування зі ЗМІ.

-   Проведення спільних заходів з органами суддівського самоврядування;

-   Оновлення  інформації всіх розділів інтернет-сторінки суду на офіційному веб-порталі «Судова влада України».

-  

-   Оновлення інформаційних стендів у приміщенні суду.

-   Проведення інформаційно-просвітницької роботи суду серед школярів,   студентів, представників  громадських організацій.

-   Моніторинг матеріалів у ЗМІ, які стосуються діяльності суду,  при  необхідності організація оперативного реагування на них.

 

Очікування та критерії оцінки комунікаційної  діяльності

 

 

Моніторинг результатів комунікаційної діяльності:

 

Відповідальні за  здійснення комунікаційної стратегії

 

Контроль і координація комунікаційної діяльності суду:

 

І.Лариса ЦИМБАЛЮК    Голова Чернівецького районного суду.

 

Відповідальний  за виконання:     

 

Богдана КУШНІР – суддя -спікер Чернівецького районного суду

Лілія НІКОЛАЙЧУК – прес-секретар Чернівецького районного суду

 

«СХВАЛЕНО»                                            «ЗАТВЕРДЖЕНО»  «25»  «08» «2023»

Зборами суддів                                            наказ Голови Чернівецького районного суду

Чернівецького  районного суду                 від «25» «08» 2023 № 21/01-12

 «25» «08» 2023                                        ____________________ Лариса ЦИМБАЛЮК

 

План комунікаційних заходів

 Чернівецького районного суду на 2023-2026 роки

 

                                      Внутрішня комунікація

 з\п

Назва заходу

Цільова аудиторія,

на яку направлений захід

Очікуваний результат

Орієнтовна дата проведення

Примітки

1.

Налагодження системи оперативного обміну інформацією між працівниками суду з професійних та інших питань діяльності суду та судової системи загалом

 

Судді та працівники апарату суду

Налагодження ефективної комунікаційної взаємодії,

вироблення спільних позицій з питань діяльності суду

Постійно

 

 

 

 

2.

Організація і проведення навчань  з питань  спілкування  та взаємодії в колективі

 

Судді та працівники апарату суду

Формування навичок ефективного спілкування та комунікаційної взаємодії

II півріччя

2023 року

1 півріччя

2024 року

1 півріччя

2025 року

1півріччя 2026 року

 

3.

Проведення  тренінгу спілкування зі ЗМІ та особами з інвалідністю

 

Судді

Формування навичок спіл-кування зі ЗМІ та особами з інвалідністю

 

II півріччя

2023 року

II півріччя

2024 року

II півріччя

2025 року

II півріччя 2026 року

 

 

Зовнішня комунікація

 

 

1.

Оновлення  інформації всіх розділів інтернет-сторінки суду на офіційному веб-порталі «Судова влада України» та на  сторінці суду у «Facebook»

Громадяни, відвідувачі суду, представники ЗМІ, громадські організації і цільові групи, по відношенню до яких здійснюється просвітницька робота, представники органів державної влади і місцевого самоврядування, всі бажаючі

Оперативне отримання  довідкової інформації про діяльність суду

Постійно

 

2.

Оновлення інформаційних стендів у приміщенні суду

Громадяни, відвідувачі суду, представники ЗМІ, громадські організації і цільові групи,  представники органів державної влади і місцевого самоврядування всі бажаючі

Оперативне отримання  довідкової інформації про діяльність суду

Постійно

 

3.

Проведення інформаційно-просвітницької роботи суду серед школярів, студентів, представників  громадських організацій

Цільові групи

Підвищення обізнаності про діяльність судової системи, професійне орієнтування. Підвищення довіри до роботи суду

Постійно

 

4.

Моніторинг матеріалів у ЗМІ, які стосуються діяльності суду,   при необхідності організація оперативного реагування на них

Цільові аудиторії

Оперативне реагування покращує сприймання громадянами роботи суду, підвищує довіру до роботи суду

Постійно

 

5.

Проведення «Дня відкритих дверей» та «Уроку справедливості»

Для школярів

Надання інформації про діяльність суду, підвищення довіри до роботи суду

Постійно

 

6.

Висвітлення у ЗМІ заходів, які проводяться в суді

Громадяни регіону, громадські організації, молодь, інші цільові аудиторії

Інформування про роботу суду, демонстрація відкритості діяльності, формування позитивного іміджу суду, підвищення довіри громадян до правосуддя

Постійно