flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Критерії розмежування юрисдикції в разі оскарження відмови органу державної реєстрації актів цивільного стану у внесенні даних про національність Велика палата Верховного Суду визначила в постанові від 23.01.2019.

07 квітня 2019, 19:09

Громадянин звернувся до суду з адміністративним позовом проти міського відділу РАЦС, в якому просив зобов’язати останній внести зміни до актового запису про його народження, зазначивши в графі про національність батька «поляк» замість «українець». Уважав відмову РАЦС у зв’язку з недостатністю підтвердних документів незаконною та такою, що порушує його права.

Перша інстанція відмовила у відкритті провадження у справі. Апеляційний суд погодився з такою позицією.

ВП ВС дійшла висновку, що з огляду на суть спірних правовідносин і суб’єктний склад сторін у справі спір не належить до юрисдикції адміністративних судів і не підлягає розгляду в порядку адміністративного судочинства (постанова №807/45/17). У справах про оскарження відмови внести за заявою особи зміни до актового запису цивільного стану суд, за правилами адмінсудочинства, вивчає наявність чи відсутність достатніх підстав для прийняття відповідного рішення. Завдання адмінсуду в таких справах полягає в перевірці додержання процедури розгляду та прийняття органом РАЦС відповідного рішення. Адмінсуд не вправі вийти за межі публічно-правових аспектів і встановлювати юридичні факти, що мають значення для внесення змін до актових записів.